טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 8' - WHW - היום האחרון למסלול
קינלוכלייבן לפורט וויליאם (20 ק"מ)

בוקר בקינלוכלייבן

השקמה בBed & Breakfast בשמו Hermon. ארוחה על יד שולחן משותף עם עוד דייר אחד שעשה את המסלול. ארוחה סקוטית מסורתית ועוד דיבורים עם הסבתות הנחמדות על ישראל ויוצאים לדרך.


מקינלוכלייבן לפורט וויליאם ( Kinlochleven to Fort William)

המסלול מתחיל בעלייה אינטנסיבית להר שלמרגלות קינלוכלייבן. כל כמה דקות עוצרים ומביטים שוב למטה לאזור של קינלוכלייבן להתפעל באיזה חור יפהפה היא ממוקמת.

כשמגיעים לפסגה ההליכה היא לרוב מישורית וקצת מזכירה את הנוף של אזור אינברארנאן. שביל רחב ונוח, נוף ירוק והרים גבוהים משני צדדיכם. לאורך הצעדה מידי פעם ניתן לראות הריסות מבנים עתיקים או צורות משונות של גבעות אבל יחסית מהר הנוף מתמחזר. בהמשך נכנסים לתוך יער סבוך  וכשיוצאים ממנו מגיעים למקע הנופי האחרון שלצערנו הרב והאירוני כלי השחטת טבע ליצירת כבישים עשו הרבה רעש באיזור. החלק האחרון לא מרהיב מלבד המבט על הר בן נביס (Ben Nevis) הלוא הוא ההר הגבוה ביותר בבריטניה. הדרך ממשיכה כירידה תלולה דרך כבישים סלולים והאנדרנלין של סיום המסלול עולה עד כדי הכחשת כאבי ברגליים שמתחננות להפסקה.

Ben nevisהר בן נביס ביום אביך. תמונת פנורמה ועדיין לא רואים את כולו.

ההגעה לסוף המסלול מרגשת למדיי. אם תגיעו בשעה סבירה כנראה שתהיו מוקפים בעוד מספר מטיילים מאושרים. היצטלמנו בזריזות עם פסל הסיום כדי שאף אחד לא יוכל להכחיש את ההשיג ונכנסו לחנות התיירות הקרובה בשביל חולצת "אני עשיתי את ה West Highland Way".

The end of west highland way monumentסיום המסלול מלווה באקסטזה ובמראה השלט חיוך מתפשט על כל מטייל.

ערב בפורט וויליאים

פורט וויליאם היא עיר קטנה כאשר סיום המסלול מגיע בדיוק למרכז ה"מעניין" שלה. שמנו את כל הציוד במלון האחרון שלנו למסלול Guisachan Hotel שנמצא במקום נוח על אותו שביל של נקודת סיום המסלול וכ 5 דקות ממרכז העיר.

הגענו לעיר בערך בסביבות 4, עם קצת סידורים במלון והתעכבויות נוספות לא נותר זמן רב לטייל בחנויות המדרחוב הראשי שלהם שנסגרים בסביבות 5 וחצי. מה שהספקנו היה נחמד ולאחר מכן אכלנו באחת מן המסעדות שיש לפורט וויליאם להציע.

סיכום יום

הנוף יפה אך מרביתו חוזר על עצמו ומזכיר את היום השני למסלול. ההגעה לפורט וויליאם מלווה תחת אקסטזה מטורפת ואגו גדול יותר מבן נביס עצמו. העיר חמודה והמרכז יכול להיות מרכז בילוי נהדר לערב אם רק היינו מגיעים יותר מוקדם.

הרבה אנשים בוחרים ללון בפורט וויליאם יום נוסף ולבצע יום טיול נוסף בטיפוס על הר בן נביס. ממה ששמעתי הטיפוס עצמו משעמם אבל נקודת התצפית מהפסדה מדהימה - כל זאת במידה והעננים לא מסתירים לכם את הנוף, תופעה שכיחה וסבירה בסקוטלנד אז תבדקו את תחזית מזג האויר יום לפני כדי לא לבזבז יום.
אם אתם חובבי טרקים מושבעים אתם יכולים להמשיך עם הטרק
Great Glen Way שמתחיל ב Fort William ומסתיים  ב Invernessעל יד האגם המפורסם לוך נס.