טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 1' - גלזגו, הסקוטית האמיתית

 הגעה מנמל התעופה לגלזגו

מנמל התעופה של גלזגו לוקחים אוטובוס ישירות לגלגזו שעוצר במרבית אם לא כל הנקודות שעשויות לעניין תיירים כולל בתי מלון. כרטיס עולה בין 3 ל 5 פאונד לאדם (תלוי באיזה קו לוקחים). יש אוטובוס כל רבע שעה וההגעה למרכז העיר אורכת לא יותר מ25 דקות.

הגעה למלון בגלזגו - Jury's Inn

בחרתי את המלון Jury's Inn בקפידה. יש לו נתנוים מנצחים עבור ביקור קצר בגלזגו. החדרים שלו  טובים, המלון זול, והחשוב מכל הוא ממש קרוב לתחנה המרכזית ולא רציתי להיסחב עם התיקים ביום הראשון וביום למחרת שגם ככה היה לחוץ  בבוקר.
כשירדנו  מהאוטובוס קיבלנו מסקוטלנד ברכת שלום גשמית. זה היה טיפטופים בלבד אז היינו אמיצים והלכנו לעבר המלון שלנו  ללא מטריה. צעדה שלא לקחה הרבה מעבר ל5 דקות של ישר ישר ישר.
בהגיענו למלון קיבלה אותנו אישה מאד נחמדה וכשעלינו לחדר הופתענו מאד לטובה, בעיקר מנוף החלון שהשקיף על הנהר שעובר דרך גלזגו.

glasgow upper viewתצפית על העיר מהחדר במלון


גלזגו  (Glasgow)

גלזגו ידועה כעיר סקוטית אמיתית בניגוד לאדינברו שעתירה בתיירים וזרים. ואכן גלזגו הייתה אחת הערים ששמענו הכי הרבה סקוטית ונחשפנו לאופנה המזעזעת של צעריות העיר (טוטוים בצבעים עזים).
המלון במרחק של דקות בודדות מהחלק המעניין והמרכזי של העיר, ובדרך כבר אפשר לתפוס את האוירה של גלזגו. היא שונה מהמטרופולין הממוצע. יש המוניות אבל היא לא סואנת יש הרגשה של סדר בעיר. המרכז מכיל קיבוץ של הרבה מדרחובים  מקסימים עם הרבה חנויות שמבחינתי היו האטרקציה המרכזית של גלזגו. אני ממליץ לטייל במדרחובים ארג'ייל (Argyle) ובוצ'אנאן (Buchanan) שאנחנו מצאנו כהנעימים והמעניינים ביותר.

בסופו של דבר  האטרקציות של העיר לא רבות ולא מרהיבות אך בכל זאת שווה לבקר בכיכר ג'ורג' - כיכר נחמדה במרכז העיר אנחנו הגענו לשם בדיוק בסיום הופעה אז אולי יהיה לכם קצת יותר מזל.

כיכר ג'ורג'

אטרקציה נוספת היא הגלריה לאומנות מודרנית שאינה רחוקה מכיכר ג'ורג'. מדובר בגלריה קטנה וחינמית. בקומה הראשונה הייתה תצוגה מעניינת של פסלים אך שאר הגלריה הייתה רחוקה ממרהיבה.

Glasgow Artהיצירה המרשימה ביותר בגלריה לאומנות מודרנית

הליכה טיפה יותר ארוכה הביאה אותנו לשוק הבראס (brass) שמצויין לטובה בספרים. לצערי המקום לא באמת מעניין. דומה במידה מה לשוק הכרמל רק יותר גדול וטיפה יותר מסודר.

גלזגו ידועה בתור עיר עם חיי לילה מגוונים ומעניינים ועל אף שרצינו לטעום ממנה העייפות של היום הארוך גברה עלינו והיינו צריכים את הכוח בשביל היום שלמחרת אז החלטנו לחזור למלון לשינה טובה.

סיכום יום

חצי יום נסיעות והגעה למלון – הטיסות והקונקשיין היו מעט מטישות . ניתן להאריך את זמן הביקור בגלזגו באמצעות טיסת קונקשיין ללונדון במקום אמסטרדם.
חצי יום בגלזגו – גלזגו היא לא מרכז תיירותי גדול ובחצי יום  מקבלים מושג טוב של מה יש לעיר להציע. עם יום שלום ניתן יהיה גם לבקר באטרקציות שטיפה יותר רחוקות ממרכז העיר אך יותר מיום זה כבר יהיה יותר מידיי.