טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 5' - WHW - למרגלות פסגות ענק
טינדראם לאינבראורן (16 ק"מ)

בוקר בטינדראם

ארוחת הבוקר ב Tyndrum Lodge הוגשה בצורה של בופה. היא הייתה טיפה יותר מגווננת מהרגיל אך בסופו של דבר הייתה דומה מאד לארוחה הסקוטית המסורתית מחולקת למגשים שנים.
יתרון גדול בטינדראם היא שיש בה סופר מרקט גדול יחסית בו אפשר להצטייד במיטב המצרכים וחשוב מזה חנות למטיילים. אם ציוד נהרס לכם או שהבנתם שחסר לכם משהו זה המקום להשלים את הציוד.

מטינדראם ל"גשר אורכי" (Tyndrum to Bridge of Orchy)

לאחר סידורים בחנויות המקומיות, מתחילים בהליכה. ממש מתחילת ההליכה עוברים ליד בית פסל שמפסל דמויות בגזעי עצים ובבית קברות עתיק יומין. לאחר האטרקציות ההליכה מתבצעת על שביל רחב מאד ומישורי למרגלות הרים. מדובר כנראה במקטע הקל ביותר במסלול אך הנוף לא מרפה. באזור הזה ההרים מתחילים לטפס אל על ופה תראו צבר של הרים גבוהים שלא ראיתם עד כה (לצד הכבשים הסקוטיות המוכרות שעד עתה הייתם אמורים לפתח איתם קשר ידידות עמוק)
הנוף יחסית דומה לאורך המקטע אבל הוא עובר מהר ואין הרגשה מונוטונית.

Tyndrum to Bridge of orchy view הנוף ההררי בין Tyndrum ל Bridge of Orchy. ההרים קוראים תיגר על העננים

בסוף המקטע מגיעים ל Bridge of Orchy. מדובר בישוב קטנטן ומלון. המלון גם מציע את שירותו כמסעדה נחמדה. מכיוון שהמקטע הינו קל יש די והותר זמן לאכול ולנוח במקום.

Bridge of Orchyנהר יפהפה שעל ידו שוכן המלון של Bridge of Orchy


מ"גשר אורכי" לאינבראורן (Bridge of Orchy to Inveroran)

הנוף מבצע מהפך במקטע השני. לאחר חציית נהר מטפסים על הר גבוה. מגיעים כמעט עד לפסגת ההר אך לא מדובר בעליה קשה או ממשוכת. מהפסגה ניתן לראות נוף פנורמי מרהיב  כמעט של 360 מעלות על הסביבה ההררית רוויות האגמים.
הליכה קצרה נוספת תביא אותך אל "העצים הבודדים". שלושה עצים צמודים  שעליהם שלט המבקש לחבק אותם.בערך משם מתחילה ירידה הדרגתית לעבר אינבראורן. היום היה קצר מהרגיל ולכן הגענו מוקדם מהרגיל בסביבות השעה 4.
אזהרה קצרה. לקראת אינבראורן המקום שרץ במידג' ועוד בתקופת הדעיכה שלהם. לנהוג במשנה הזהירות בתקופה פחות סימפטית.

Bridge of Orchy to Inveroran viewאגם לוך טולה בירידה לעבר Inveroran


ערב באינבראורן

אינבראורן לא ראוי לשום הגדרה ישובית. מדובר מלון 4 חדרים ותו לא . אם ברצונכם לקצר את יום ה 30 קילומטר הפופלארי זהו המקום היחיד לעשות זאת. המבנה הקרוב ביותר הוא במרחק של חצי שעה הליכה והוא סתם דירה פרטית. כלומר ברגע שתגיעו לפה אין הרבה מה לעשות  מעבר ללהירגע. החדרים  מאד מרווחים, יש טלוויזיה ולמעט תקרית מים קרים באמבטיה שכביכול הייתה תקלה חד פעמית החדרים טובים. מכיוון שהמקום מנותק מהעולם אין ברירה אלא לאכול ארוחת ערב במקום. התפריט מציע כ 4 מנות וקיימת סבירות שלא תאהבו אף אחד מהמנות המוצעות.יש גם פאב קטנטן אבל לפי תיאור המקום אתם יכולים לנחש את כמות ההמולה והרעש שששרה במקום.

סיכום יום

זהו היום הקל ביותר במסלול. הנוף באזור לא נמצא ביחס ישר לדרגת הקושי. הנוף מתחיל בנוף הררי חדש ומרענן ולאחר מכן הופך לנתצפית על האזור.
מקום הלינה המנותק מבטיח ערב משעמם למדיי במרבית המקרים.