טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 12' - הדרך לאדינברו

הגעה מפורטרי לאדינברו (Portree to Edinbrugh)

בתחבורה הציבורית בין פורטרי ואדינברו ארוכה ויקרה כך שעדיף לנוע עם מוכנית פרטית ולהיפטר ממנה באדינברו (בתוך העיר מכונית היא כבר  מיותרת).

כמובן שלי לא הייתה ברירה ונאלצתי להסתדר עם תחבורה ציבורית:
1. אוטובוס מספר 917 של חברת CityLink יוצא ממרכז פורטרי אל העיר אינברנס (Inverness). אורך הנסיעה הינו 3 שעות ומחירה כ 20 פאונד לאדם. אני ממליץ בחום להזמין כרטיסים לאוטובוס הזה מראש. אני הייתי בפורטרי כמעט מחוץ לעונת התיירות והאוטובוס כמעט התמלא לגמרי ולא הסכים לעלות בהמשך הנסיעה אנשים שלא הזמינו כרטיסים לפני כן. אני רק יכול להניח שבתקופת התיירות הזמנת הכרטיס היא אולי אפילו הכרח.
2. כשמגיעים לאינברנס יש רבע שעה לקנות כרטיסים לרכבת לאדינברו. קצת מלחיץ אבל זה לא בעייתי. מה שכן בעייתי זה שהם מעזים לגבות 40 פאונד לכרטיס! לפחות הנסיעה עוברת בנופים יפים והספיקה להרגיע אותי ואת הארנק שלי שהתרוקן בן רגע.

התחנה האחרונה של הרכבת מגיעה ממש למרכז אדינברו על רחוב פרינסס שעליו נטייל מאוחר יותר. שעת ההגעה במידה ויוצאים ב9 מפורטרי היא בסביבות 17:00. קודם כל היה צריך להגיע לBed & Breakfast ששכן בשכונה קצת פחות מרכזית על יד הים בשם Portebello. אני ממליץ על מקומות רחוקים מהמרכז כי הוזלת המחיר יכולה להיות משמעותית ובדר"כ תחזרו אליו רק בערב. נסיעה בכל אוטובוס לכל מרחק עולה 1.1 פאונד ואין עודף אז תתחילו לשמור את הכסף הקטן. במידה ואתם מתכננים יותר משתי נסיעות ביום שווה לקנות חופשי יומי. אנחנו לא מצאנו את הצורך.

אנחנו לנו במקום בשם Straven Guest House. בית מאד מעוצב. המארח מאד נחמד,דאג לספר לנו על האטרקציות המרכזיות ואיך להסתובב בעיר. סיבה מרכזית שרציתי ללון במקום היא כמות התפריטים לארוחת הבוקר (אבל על זה נדבר מאוחר ביום המחרת). מגרעת או יתרון אחד הוא שבעל המקום לא מסכים להשכיר חדרים לילדים מתחת לגיל מסוים.

אדינברו

אדינברו היא העיר הבירה של סקוטלנד ואטרציה נהדרת לכל גיל. באדינברו יש הרבה פסטיבלים ובכל תאריך שתהיו שם רצוי לבדוק אם יש משהו שמעניין אתכם. התקופה הפופלארית ביותר לביקור היא אוגוסט בשל ריבוי הפסטיבלים שבראשם ה Military Tattoo שהוא מצעד צבאי שאמור להיות יפה. עם זאת יש לקחת בחשבון שהתקופה הזאת עמוסה בתיירים ותקופות אחורות רגועות יותר.

העיר עצמה היא עיר אירופאית טיפוסית. יש הרבה חנויות לעשות בהם  שופינג (בעיקר ברחוב Princes) , יש הרבה  היסטוריה ומבנים מעניינים וכמובן אטרציות שונות ומשונות. בקיצור אדינברו מצדיקה שהייה של 3 עד 4 ימים.


סיור רפאים

מכיוון שידענו שהדרך לאדינברו תהיה ארוכה הזמנו עוד כשהיינו בישראל כרטיסים לסיור רפאים באזור העתיק של העיר (לא באמת היה חובה להזמין מראש, אבל בתקופת התיירות ייתכן שרצוי). סיורים מודרכים קצרים הם מאד פופלאריים באדינברו  וכל כך התלהבנו מהראשון שבימים אחרים הלכנו לסיורים אחרים בעלי אופי פחות מפחיד, אם כי הם היו טיפה פחות מוצלחים. אני מאד ממליץ על הסיורים. שלושת הסיורים שאנחנו היינו בהם השלימו אחד את השני ונתנו לנו תמונה נהירה של החיים באדינברו העתיקה.

סיור הרוחות שלקחנו הוא הסיור הפופלארי ביותר של חברת Mercat Tours בשם Ghost & Ghouls. כאמור סיור מאד מאד מוצלח. אורכו כשעה וחצי ומחירו  הוא 7.5 פאונד לאדם בוגר. נקודת המפגש היא ממש בלב האזור הישן של העיר (אל חשש העיר הישנה היא איזור תיירותי) שם קיבלה אותנו אישה בלבוש גותי, מדברת אנגלית רהוטה , התנועות בה הסתובבה והדרך שבה דיברה הספיקו כדי להעביר תחושה של אימה מתקרבת. הסיור הסתובב בכל האיזור והמדריכה ריתקה אותנו סיפורים אודות העבר האפל של העיר. לאחר מכן  היא לקחה אותנו למרתפים שחברת Mercat רכשה. המרתפים הם בעצם מקלטי איכסון שנבנו מתחת לגשר. מיותר להגיד שהמקום מפחיד בפני עצמו ותוספת של סיפורים מאיימים הייתה כבר חוויה קצת קשה עבור דפנונה שלי שלא ניחנת בחוש אומץ חזק במיוחד. ניתן להאריך את הסיור בעוד חצי שעה בתשלום סימלי אבל זה כבר הספיק לדפנונה (ושלא תחשבו שהיא לא נהנתה). אז כמו שאמרתי סיור מדהים אבל אנא חסכו אותו מבעלי לב חלש ובעיקר מילדים קטנים אלא אם אתם רוצים לילה לבן.

האוטובוסים עובדים 24 שעות ביממה אז להשיג אוטובוס חזרה לא מהווה בעיה. למזלנו הלילה עבר ללא סיוטים.

סיכום יום

כמעט כל היום מבוזבז על נסיעה ארוכה ויקרה עד כדי גיכוך. דאגו לציוד שיבדר אתכם במשך הנסיעה.
הסיור היה ממש מהנה והיה שילוב מצוין של היסטוריה אפלה של העיר עם פלפל של אימה.