טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 14' - סיורים באדינברו

גבעת קלטון (Calton Hill)

את הבוקר התחלנו עם עלייה לגבעת Calton. מעבר לתצפית חביבה על העיר (אם כי לא מרשימה כמו Arthur Seat) הגבעה מספקת בית לארבעה מבנים בעלי משמעות. מבנה הפרלמנט החדש, והמונומנט לדגלס סטוארט הם שני מבנים לא מעניינים במיוחד. המונמנט של נלסון הוא מבנה קצת יותר מעניין ובתשלום אפשר לעלות עליו בשביל עוד תצפית שהחלטנו לוותר עליה, יש מספיק נקודות תצפית חינמיות באדינברו. המונמנט הלאומי הוא מבנה לא גמור שהיה אמור לחקות מקדש יווני. המבנה לכשעצמו אינו מדהים ביופיו אבל הסיפור שלו מצחיק. הסקוטים מתייחסים למבנה כסמל של בושה לאומית בגלל שהתקציב שלו נגמר  ולא הספיקו לסיים אותו.

Scotland's national monumentהמונמנט הלאומי של סקוטלנד

המוזיאון הלאומי של סקוטלנד

המוזיאון הלאומי של סקוטלנד שוכן  על יד רחוב Princes ומורכב משני מבנים. המבנה הראשי מחזיק בעיקר אומנות אנגלית וסקוטית של המאה 15 עד ה 19. מבנה נוסף משמש לתערוכות מתחלפות בגודל לא קטן מהמבנה הראשי. אני לא מבין גדול באומנות אבל דפנה נהנתה אז כנראה שזה אומר שהמקום מוצלח. הכניסה למבנה הראשי היא חינמית. הכניסה לתערוכה המתחלפת היא בתשלום.

סיורים ברויאל מייל

אחרי שהתלהבנו כל כך מהסיור שהיה לנו בערב הראשון באדינברו החלטנו שאנחנו רוצים לסנות עוד אחד, ואז עוד אחד. כל סיור היה שונה במהותו מהאחרים וביחד יצרו לנו תמונה טובה של דינברו בעבר.

בצהריים לקחנו סיור בשם Secrets of the Royal Mile של חברת Mercat Cross. בניגוד לסיור הקודם שהיה בתכליתו מפחיד הסיור הזה היה בעל אופי יותר היסטוריוני. את הסיור העביר איש מבוגר שחי כל חייו באדינברו  והוא הכניס אותנו למספר מקומות שלא היינו חושבים להכנס אליהם (כמו היכל בית המשפט) וסיפר לנו סיפורים אודות המבנים והאנשים שחיו באזור.
הסיור אורך כשעה וחצי ומחירו 8.5 פאונד לאדם.

בערב הלכנו לסיור ב Mary King's Close. הסיור עצמו חביב ולא יותר אבל המקום עצמו מספק את הסחורה. כשבנו את בית הפרלמנט החדש הרסו את המבנים הישנים עד לקומה הראשונה ועליה בנו את המבנה. הסיור מתרחש מתחת בחדרים שנמצאים מתחת לרויאל מייל. החלק המרשים ביותר הוא רחוב Mary King שהוא פשוט רחוב ארוך וגבוה שנמצא מתחת ל Royal Mile, מחזה מעניין שרק בגלללו שווה לבוא לסיור.
בסיור יש כמה אלמנטים מפחידים ועושה רושם שהם מורגלים בהברחת ילדים בוכים מחוץ לסיור ולכן קחו את זה בחשבון אם אתם באים עם ילדים.  הסיור אורך כשעה ומחירו 10 פאונד לאדם בוגר.

סיכום יום

גבעת Calton היה מקום נחמד ולא יותר מזה. המוזיאון הלאומי של סקוטלנד נתן קצת נופך תרבותי לטיול. וקינחנו בעוד שני סיורים שלשמחתנו לא הפסיקו לרתק אותנו.