טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 4' - WHW - בעמק ובשדות המרעה
אינברארנאן לטינדראם (20 ק"מ)

בוקר אינברארנאן

עם הבוקר השקמנו וגילינו כבשה חצי מטר מהחלון שלנו. התארגנו והלכנו לפאב המקומי לארוחת בוקר. ב Benglas Farm יש אפשרות בין שלוש מנות: סקוטית מלאה, קונטיננטלית או ארוחת פירות. אנחנו אכלנו קונטיננטלית והיא הייתה בינונית למדיי. הפאב גם מנהל מיני מרקט קטן אז הצטיידנו קצת לדרך.

Inverarnan Morningבוקר ב Inverarnan. זאת לא תמונה בקיר - זה חלון.


מאינברארנאן לטינדראם (Inverarnan to Tyndrum)

המסלול מתחיל בעמק בו השקמנו. הבוקר איחל לנו דרך צלחה עם גשם חזק מהיום הקודם לו. הדרך מתחילה מישורית בין עשבים פראיים והרים גבוהיים מימין ומשמאל. לאט לאט משמילים ועולים בהדרגתיות ובקלילות לאורך ההרים שנושקים לעננים או להיפך ולאורך הדרך מתחילים לראות יותר ויותר כבשים סקוטיות.

בערך באמצע הדרך קיימת אפשרות לסטות מהמסלול לעבר עיירה בשם קריאלאריך (Crianlarich), כל הסיפור הסטייה מאריכה את המסלול בערך ב2-3 קילומטר . נקודת ההחלטה הייתה נקודת השבר  במסלול עבור דפנה , המאמצים שנצברו במשך כל הימים הזינו לראשה את המחשבה המטורפת של לקחת רכבת או מונית מהעיירה לטינדראם. ניגשתי לשני בחורים וולשים שכבר עשו את המסלול למזלנו והם הצליחו לעודד את דפנה להמשיך את המסלול. המשכנו את הדרך ללא הסטייה.

החצי השני של הדרך מתחיל ביער עבות בעל תחושה מיסטית. משני צידי הדרך היער סבוך וחשוך ומלמעלה קרני אור, טיפות גשם וערפל דליל. הדרך מתפלת לכל הכיוונים כולל למעלה ולמטה וכשיוצאים מהיער באופן ביזארי חוצים כביש מהיר.

לאחר הכביש חוצים נהר רחב  מעל גשר ולאחריו מגיעים לאזור מרעה עם המוני כבשים ומקום לעצור לשוקו חם ומאכל קל. משם הדרך לא ארוכה ומגיעים לטינדראם.

Inverarnan to Dyndrum Sceneryשדות מרעה רחבים נפרשים לקראת Tyndrum


ערב בטינדראם

טינדראם ראויה במקרה הטוב להגדרה "כפרון" ובכל זאת היא כנראה הישוב הכי גדול שראיתם זמן מה . יש שם מבחר קטן של מקומות לינה. אנחנו לנו במקום בשם Tyndrum Lodge. כנראה המבנה הבולט והגדול ביותר בשם. החדר והמלון עצמו לא הרשימו אותנו במיוחד אך הכילו את כל הנחוץ.
את הערב בילינו בפאב הצמוד . הביאו לשם זוג  אנשים מבוגרים ששרו את מיטב השירים הסקוטים במבטא כמעט בלתי ניתן להבנה אך בכל זאת הייתה שם הרבה אווירה והאוכל היה נחמד. זה כנראה היה הפאב המוצלח ביותר שהיינו בו במשך המסלול.

ערב בפאב Paddy's Bar

סיכום יום

לא מדובר ביום קשה במיוחד אך ייתכן שהעומס המצטבר יהווה בעיה.

הנוף יפה ומשתנה במשך היום בין נוף עמק הררי ליער סבוך ולבסוף למשטחי מרעה נרחבים.