טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 2' - WHW - על הרים וחופים
דריימן לרוארדנן (24 ק"מ)

התחלת מסלול ה West Highland Way

מסלול ה West Highland Way הרשמי מתחיל בעיירה בשם  מילגיי (Milngavie, לא מבאים אותה כמו שהיא נראית) אך מכיוון שהיום הראשון נחשב ליום חימום פחות מעניין החלטנו לדלג עליו וולהתחיל  מהעיירה הבאה הלוא היא דריימן (Drymen).

במרבית ימות השבוע ההגעה לא אמורה להיות בעייתית. יש אוטובוס ישיר אל העיירה.(קו מספר 8 מ Buchannan Bus station). לצערנו  זה היה יום ראשון ולכן נאצלנו לקחת רכבת למילגיי למהר להביא את התיקים שלנו לחברה שמעבירה את התיקים (שמחכים עד 10) ולקחת מונית לדריימן.

דריימן ומילגאיי שתיהן עיירות קטנות (אם כי בין הגדולות שתראו בימים הקרובים), עם מעט חנויות שבהן אפשר להצטייד. האיש שאחראי על העברת התיקים הוא גם איש האינפורמציה לתיירים באזור. ניתן לשאול אותו שאלות ולקנות אצלו מפה של המסלול.

האובליסק במילגאיי שמסמל את תחילת המסלול


מדריימן לבלהמה (Drymen to Balhama)

תחילת המסלול  מתחילה  באזורים ירוקים , מרעות בקצה האופק ומעבר לצד יערות (שלצערנו חלקם נגדעו). התחלה יפה ומרגיעה אך במבט לאחור זאת התחלה לא מרהיבה למסלול יפה שכל כך.

Dryman Start Sceneryתחילת המסלול ב Drymen

ככל שתתקדמו אתם תחפשו  באופק על איזה הר  אתם אמורים לעלות (לפחות אם הסתכלתם על המפה). לצערכם או לשמחתכם זה ההר הגבוה באזור. העלייה  ממושכת ולא קלה אך לאט לאט  הנוף מתגלה  ומשקיף על משטחים ירוקים עצומים, מספר אגמים ועל צורתו המשונה של המשך ההר. הירידה גם לא קלה במיוחד, תלולה אך פחות ממושכת לבסוף הגענו מבלמאה. חלק זה של הטיול הוכתר כהקשה ביותר בשבילנו. הוא ללא ספק חלק לא קל אבל ייתכן שהוא היה קשה אף יותר בגלל שהוא היה היום ראשון.

Drymen to Balhama Sceneryהנוף מההר בין Drymen ל Balhama


מבלהמה לרוארדנן  (Balhama to Rowardennan)

הדרך מבלהמה לרוארדנן (Rowardennan) קלה באופן משמעותי מהמקטע הראשון של היום. זהו תחילת המסלול לאורך אגם לוך לומונד (Loch Lomond). המסלול לרוב מישורי לצד האגם, עובר דרך מספר מקומות קטנים מיושבים  ועל יד חול לבן בו ניתן לעשות פיקניק  נהדר במידה והזמן מאפשר.

Balhama to Rowardenna Sceneryהנוף האגמי של לוך לומונד בין Balhama ל Rowardennan

לצערי עשינו טעות טיפשית מאד וסטינו מהדרך , הדבר גזל זמן ולאחר מכן היינו בלחץ של להגיע למלון לפני שהאזור מחשיך. לבסוף נאלצנו להשתמש במונית ל3-4 קילומטרים האחרונים שהביאה אותנו  לרוארדנן.

ערב ברוארדנן

ה Bed & Breakfast שלנו נמצא במקום די מנותק ממקום לאכול  ארוחת ערב ולא מגיש ארוחה בעצמו, אך קיבלנו טיפ בהזמנה מ Easyways שבעלת המקום מוכנה  להקפיץ אותנו מהמלון הקרוב Rowardennan Hotel. אז שם ביקשנו מהמונית לעצור ושם אכלנו. הפאב היה יחסית מלא ושמח. האוכל היה נחמד ואיש צעיר נניגן ושר שירים מוכרים.

החזרה היא סה"כ קילומטר אחורה אך הלילה באוזרים המנותקים האלה לא מאפשר לראות 5 מטר קדימה ובנוסף היינו מוטשים. צילצלנו לבעלת Collie Mhor הBed & Breakfast שלנו והיא הקפיצה אותנו תוך פחות מעשר דקות.


סיכום יום

המסלול היה יפהפה. מתחיל בנוף סביר עובר לנוף מדהים מפסגת ההר ואז משתנה לנוף אגמי מרענן.

למרות הינוף היפה היום היה אחד מהימים הפחות קלים ומוצלחים שהיו לנו בכל הטיול. השימוש במונית והסטייה מהדרך פגעה לנו קצת במוראל . במבט לאחור  ביום הראשון החכנט לאט ועשינו הרבה הפסקות . בהמשך המסלול רק הבנו את הקצב שמסלול דורש. בנוסף גם התחלנו את המסלול רק ב11 שזה בערך שעתיים מאוחר משעת היציאה הרגילה שלנו בהמשך הטיול. אם היינו ישנים במילנגיי היינו עשויים להספיק גם כן.

סה"כ עדיין היה יום נפלא ומאד מטיש והעיניים נעצמו מהר מכפי שתוכלו לדמיין.