טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום 6' - WHW - עמק גלן קו
אינבראורן ל"בית המלך" (16 ק"מ)

בוקר באינבראורן

בארוחת הבוקר ב Inveroran Hotel יש מבחר בין מספר תפריטים. שינוי מבורך מהארוחה סוטית המסורתית. אנחנו  הזמנו ביום שלפני כן גם ארוחת צהריים to go. זה לא יקר ואין שום מקום אחר בדרך לאכול.


מאינבראורן ל"בית המלך" ( Inveroran to King's House)

עוד יום כמעט קל וקצר וכקודמו. ההליכה נמתבצעת על דרך רחבה ומישורית אך הסלעים הקשים שממנה הדרך מורכבת עשויים להקשות קצת על המפרקים. המקום מפורסם בשם גלן קו ויש לו הרבה היסטוריה של מלחמות. הנוף הינו צהבהב ומראות של גבעות והרים קרובים ובאופק חוזרים על עצמם שוב שוב. הנוף מתמחזר יחסית מהר. לקראת הסוף יש עליה ואז הנוף מראה צבר הרים יפהפיהים. לאחד מההרים מראה גותי מרשים ואני בחרתי בו כמלך ההרים לטיול. בקצה האופק רחוק רחוק ניתן לראות את מקום הלינה הבא. מצד שני קצה האופק מקבל פורפורציה שונה במסלול ונראה הרבה יותר קרוב מכפי שתדמיינו.

Inveroran to King's House sceneryנוף פתוח והררי באופק. נוף נהדר אבל לא משתנה לאורך היום.

בערך חצי שעה לפני ההגעה ל King's House ניתן לבצע סטייה מהמסלול לעבר "מוזיאון" או כך לפחות המפה מגדירה. אלא אם דילגתם על אינבראורן ועשיתם את היום הארוך של ה30 קילומטר כנראה שהשעה אינה מאוחרת במיוחד ומצדיקה עצירה. יש במקום בית קפה גדול שומם ומעוצב, אינטרנט חופשי ורכבל לפסגת הר גבוה בסביבה. זה נשמע קצת מגוכך לעלות על רכבל אחרי שכבר הלכנו ברגל את כל הסביבה אז החלטנו לוותר אך מאוחר יותר אמרו לנו שיש משם נוף יפה, אז הייתי מציע בכל זאת לנסות ולהתגבר על הקמצנות.
הליכה נוספת של חצי שעה  ומגיעים ל King's House.

King's House באמצע שום מקום. העננים מסתירים את מה שצופן המחר.


ערב ב"בית המלך"

King's House הוא מקום הלינה היחיד  כ 15 קילומטר אחורה וקדימה. אני לא ראיתי שום הצעת מסלול שמראה דרך להתחמק מלינה במקום. לכן אם אתם עושים את הWest Highland Way אתם תלונו פה בין אם אתם רוצים או לא. לא שמדובר בדבר רע. המלון הוא בין הגדולים ביותר שתהיו בו. החדרים גדולים מאד. אנחנו קיבלנו חדר עם אמבטיה במקום המקלחת המסורתית, האוכל בערב טוב ולמרות שלא הייתה הופעה בפאב כמות המטיילים שהגיעה למקום דאגה ליצור מסיבה משל מעצמם.

סיכום יום

הנוף מתחיל יפה, ונשאר דומה כמעט לאורך כל היום. לקראת הסוף יש מספר מראות מלבבים. ההגעה ל King's House היא קצפת הפינוק של המסלול  ובהחלט מרוממת את הרוח.