טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

יום11' -יום אחרון בסקאיי

טירת דנבייגן (Dunvegan Castle)

על אף רצוני העז לטייל באיזור הQuiaraingדפנה רצתה הפסקה מטיולי הטבע ובחרנו לבקר בטירתDunveganשאליה מגיעים עם אוטובוס ישיר מספר  56.

טירתDunveganהיא טירה שבה שושלת מקליוד חיה בה עד היום. כניסה עולה 7.5 פאונד למבוגר ומאפשרת כניסה לטירה ולגנים הבוטאנים. הטירה עצמה היא מעין מוזיאון שמספר על תולדות המשפחה ומשחזר את החדרים שפעם עבדו בהם. לא חוויה מרגשת במיוחד ולא הטירה המדהימה שראיתי בחייי אבל אפשר להנות גם פה.

Dunvegan Castleטירת Dunvegan

לטירה יש מספר גנים כל אחד יפה בסגנונו הוא, גן עדן לצלמים (או כך לפחות היה בשביל דפנה). ניתן גם בתשלום סמלי נוסף לעלות על שייט כדי לבקר את כלבי הים שחיים באיזור. אנחנו וויתרנו על השייט כדיי להספיק לחזור לפורטרי לשייט אחר מפורסם יותר, בדיעבד אני חושב שהשייט של הטירה היה יכול להיות עדיף.
חזרה לפורטרי שוב דרך אוטובוס מספר 56.


שיט תצפית על נשרי המים

מנמל פורטרי יוצאת סירה  בשםMV Stardustשהיא כביכול השיט המוכר והמוצלח מכל שהופיע בערוץBBC.הסירה יוצאת 4 או 6 פעמים ביום כאשר  חלק מהפעמים המסלול ארוך יותר מהרגיל. כרטיס עולה בממוצע 15 פאונד ואורך השיט כשעה. מומלץ להזמין מראש מקום ולוודא שיש מספיק אנשים בסירה כי אחרת הם לא ישיטו אותה (לנו במזל זה לא קרה כי החלטנו להקדים).

העלונים מבטיחים  תצפית מדהימה על נשרי הים, נשרים זהובים, דולפינים, כלבי ים, לוויתנים, ציפורי הפאפינס ועוד. למרות שאני בטוח בקיומם בפועל כל מה שראינו היה נקודות שחורות שחגות בשמיים  ומשהו שכנראה היה דולפין או כלב ים לשבריר שניה. אני כן יכול להמליץ לבוא עם משקפות טובות משלכם כי המשקפות שהם מספקים בקושי מאפשרות לראות את הנשרים מרחוק. טיפ נוסף הוא שלהשערתי בבוקר יש סיכוי טוב יותר לראות את הנשרים מקרוב. הם באופן יום יומי מאכילים את הנשרים בדגים ואז הם אמורים לעבור בטווח קרוב מאד, הבעיה היא שעד הצהריים הם כבר לא באמת רעבים.

בקיצור השיט היה מהנה אבל לא באמת הרגשנו שראינו משהו מעניין בחיי הים של האיזור. מאחרים שמענו דווקא דברים טובים אז יכול להיות שהרבה פה תלוי במזל.

הגבעה שבמרכז פורטרי

נמל פורטרי שוכנת למרגלות גבעה שבולטת היטב בפורטרי. אנחנו שאלנו את עצמנו מספר פעמים מה המגדל הקטן שעומד שם עושה ומכיוון שהיה זמן החלטנו לקפוץ לבקר.

הגבעה אינה מקום גדול ויש  שם שבילים שיובילו אתכם ליעדכם. השביל השמאלי יוביל אתכם אל המגדל. כל מה שיש בו זה מדרגות למעלה ונקודות תצפית יפה ואולי הכי גבוהה שיש על העיר. זאת גם נקודה טובה לראות אתOld man of Storrמרחוק אם מסתכלים לעבר הגדה השניה של הנמל.

אם לוקחים את השביל הראשי מגיעים למשטח אמפי ירקרק וגדול. אחלה מקום לתת לילדים להשתעשע שם ויש שם מספר לא מבוטל של ארנבים מתרוצצים. המקום משמש לתחרויות הHighlandsהמפורסמות שמתרחשות כל שנה. בתחרויות גברים מתחרים במשימות כוח שונות ובנות רוקדות את הריקוד המסורתית מסביב לחרב. במידה ותגיעו באזור יוני-אוגוסט אולי אחת התחרויות מתקיימות בזמן שהותכם ואני ממליץ על כך בחום. תחרויות נוספות מתקיימות במקומות נוספים ובתאריכים אחרים לאורך יוני-אוגוסט אז אל תחריכו את עצמם להישאר שם בשביל זה.

Portree natual amphiהאמפי הטבעי בראש הגבעה שמאחורי הנמל

סיכום יום

לטעמי אחד הימים הפחות מוצלחים. הסיור בטירתDunveganהיה נגיעה ראשונה בתקופה המפורסמת והלוחמנית של הסקוטים אבל לא היה מרהיב.
הסירה לצפייה בנשרים איכזבה אותנו אבל ייתכן שזה היה מזל רע.
הגבעה שבמרכז פורטרי הייתה סיור קצר ונחמד שנועד למלא זמן אבל בסופו של דבר נהנו ממנו.